Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kapr ze ztraceného receptu

13. 3. 2006

Recept na tuhle rybí dobrůtku si můj páníček tak pečlivě uschoval, že ho už delší dobu nemůže najít. Naštěstí si recept zapamatoval, takže to u nás v sobotu zase náramně vonělo.

Takže se s vámi podělím o recept na „Kapra ze ztraceného receptu“:

Kapra naporcujeme na podkovy (ale není to podmínkou, jen to na talíři lépe vypadá), nasolíme a zakápneme citronem. Porce, rozložené na tácku (talířku, apod) necháme odležet minimálně 1-2 hodiny (ale může být i přes noc).  Pak porce kapra (dle chuti – není to nutné) slabě posypeme směsí koření (páníček používá kořenící směs na mořské ryby od firmy AVOCADO). Porce kapra obalíme v hladké mouce a osmažíme na nižší vrstvě oleje (páníček používá olej olivový, ale ani ten není nezbytně nutný). Osmažené kapří porce přendáme do zapékací misky nebo jiné nádoby, kterou je možno dát do dobře vyhřáté, ale již vypnuté trouby, „jen tak na dojití“ porcí (páníček většinou v tomto případě využije vyhřáté trouby po pečení kuřete, či jiného masa….pokud se takové pečení nekoná, tak nechá kapří porce jen o malounko déle posmažit).

Část oleje (tu nadbytečnou) slejeme a na zbytku oleje orestujeme nadrobno nakrájenou velkou cibuli, přidáme lisovaný česnek (množství dáváme podle chuti – může být i více – alespoň 4 velké stroučky na porce z jednoho kapra), dále přidáme nasekanou zelenou petrželku a vše podlejeme bílým vínem (1-2 dcl). Směs povaříme až do jejího zhustnutí a pro zjemnění chuti ještě přidáme kousek másla (plátek tl. cca 3-5 cm).

Touto směsí přelijeme osmažené porce kapra. Podáváme s vařeným bramborem. Velmi chutný je takto upravený kapr i „za studena“ s chlebem.

 

Obrazek